בחירת עורך דין מקרקעין – מידע והמלצות

 

איך לבחור עו"ד מקרקעין ונדל"ן?

במידה והנכם מחפשים עורך דין המתמחה במקרקעין ככל הנראה שהנכם עומדים בפניה רכישה או מכירה של נכס או שנתקלתם בקושי / בעיה משפטית. בחירת עורך דין מקרקעין צריכה להתבצע בצורה מסודרת הכוללת בדיקה וסקר שוק. כלומר, רצוי לדעת כמה שיותר נתונים על עורך הדין שבו הנכם מתעניינים. ממש כמו שנהוג לעשות עם כל נותן שירות, כך גם עם עורך הדין. רצוי כי עורך הדין יהיה מנוסה, מקצועי, בעל ידע נרחב בתחום בו הוא עוסק ועם מוניטין חיובי. בתחום המשפטים קיימים לא מעט משפטנים ועורכי דין וההמלצה העיקרית היא לבחור עורך דין שאכן מתמחה במקרקעין ולא להתפשר על עורך דין שמגיע מתחום אחר. פעמים רבות קורה כי עורך דין שאינו עוסק במקרקעין מציע את שירותיו אך למעשה היכולת שלו לסייע ולהכווין כראוי את הלקוח היא פחותה.

 

מי נחשב עו"ד מקרקעין מומלץ?

כיום יש באפשרותכם את רשת האינטרנט שבאמצעות חיפוש מזורז תחשוף בפניכם את מרבית עורכי הדין שמתחמים בנדל"ן ומקרקעין כיום בארץ. ישנן אתרים ופורטלים המספקים מידע נרחב על עורכי הדין, על תחום עיסוקם וההתמחות, על משפטים בהם הם זכו ועל כאלה שלא. מעבר לבדיקה על הצלחותיהם, תוכלו גם לברר על סדר גודל של עלויות ומחירים שעורכי הדין גובים. יש לציין כי לא תמיד עורך הדין שיציע לכם מחיר מוזל הוא בהכרח האדם המתאים לכם. מעבר למחיר, רצוי להתייחס גם לנקודות נוספות כמו וותק בתחום, המלצות של לקוחות וכדומה.

 

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים עו"ד מקרקעין?

יש לא מעט עורכי דין טובים שעובדים כיום ברחבי הארץ, כאשר חלקם אף מספקים שירות בפריסה ארצית. עם זאת, חשוב מאוד להתמקד דווקא בעורכי הדין שמומלצים על ידי לקוחותיהם. במידה ואכן הלקוח היה מרוצה, הוא יחזור אל עורך הדין גם בעסקת המכר/קנייה הבאה ובוודאי ישמח להמליץ עליו לאחרים. דבר נוסף שעליכם לדעת זו העובדה כי עורכי דין יכולים להיות בשלבים שונים בקריירה, למשל עו"ד וותיק או עו"ד מתמחה. גם במידה ובחרתם בעורך דין מתמחה, עליכם לברר האם יש פיקוח על התנהלותו והאם הוא מקבל הדרכה מעורכי דין מנוסים יותר. קחו בחשבון כי עו"ד מתחיל ידרוש שכר טרחה נמוך יותר מאשר עו"ד וותיק ומנוסה – ולמעשה, כל עורך דין יכול לגבות סכום שונה ועל כך תצטרכו לדון עמו בפגישתכם. ישנם עורכי דין שהינם שכירים ואחרים עצמאיים, יש שלוקחים כמה וכמה תיקים בו בבעת ואינם פנויים במאה האחוזים ולכן יתכן כי עבודתם תהייה פחות יעילה. דבר חשוב לא פחות זה הקשר שנוצר בין לקוח לעורך דין מקרקעין – על מנת שהקשר יהיה תקין ומוצלח, עליכם לבדוק אם אתם אכן "מתחברים" לאדם. מאחורי התואר ישנו אדם ומעבר למידע שתוכלו לקבל עליו ברשת, רצוי גם להיפגש עמו לפחות פעם אחת ולוודא כי אכן אתם מדברים "באותה השפה".

למידע נוסף ניתן לבקר באתר של עו"ד שמואל גרנאי – עו"ד מומחה לתחומי הנדל"ן והמקרקעין