השוואה בין רכישת דירות להשקעה חדשות או מפרוייקט קיים

 

כיום כמעט כולם כבר מודעים לחשיבות של יצירת מקור הכנסה צדדית. האינטרנט מוצף במידע חיוני, גם אם לפעמים מופרך, אנשים חוששים לגבי העתיד של הפנסיות שמתקזזות בכל עת ויוקר המחייה הולך וגדל. לטובת ישראל ניתן לומר שמדובר בתופעה גורפת, שאינה מקומית בלבד. כך או כך, אחד האפיקים הפופולריים ביותר עבור משקיעים מתחילים הוא תחום הנדל"ן. בניגוד למשחקים בניירות ערך ובאופציות בינריות, כאן הכל הרבה יותר פשוט לכאורה – מה שאתה רואה הוא מה שאתה מקבל. אך גם בתחום הזה יש סוגים שונים של השקעות ואף הבדלים משמעותיים ביניהם. ניתן להרוויח מכל אחת מהן, אך ראשית כל יש לעמוד על טיבן.

רכישת דירה חדשה

כאשר רוכשים דירה חדשה במסגרת השקעות נדל"ן, הרעיון הוא שהדירות יהיו מוכנות לגמרי לכניסה של הדיירים. עם זאת, חשוב מאוד שכל דקויות העניין יתועדו בצורה כמה שיותר ברורה במסגרת ההסכם שנחתם בין הצדדים השונים, כיוון שאין מדובר בעובדה מובנת מאליה, למרבה הצער. עם זאת, היתרונות של דירות חדשות להשקעה רבות.

ניתן לרכוש אחוזים מהפרויקט (במקרים מסוימים, אך לא תמיד), מה שמאפשר השקעות קטנות יחסית ומינופן. בנוסף, הנכס החדש בעל ערך רב ואינו דורש שיפורים ושדרוגים, משום שבדרך כלל הפרויקטים החדשים של השקעות נדל"ן מאופיינים בכל היתרונות הקיימים בעולם המודרני. יש לרכוש את הדירה בשלב הנוח: לרוב עוד בשלב הבנייה או לפניו, וכך ערך הנכס יעלה עוד יותר מהר. מעבר לכך, לא תידרש שום עבודה מצדכם על מנת להפוך את הנכס לאטרקטיבי עבור שוכרים ו\או קונים עתידיים. בדרך כלל פרויקטים חדשים נבנים גם באזורים אטרקטיביים מבחינת קרבה לצירי תחבורה, לנקודות עניין וכיוצא באלה.

 

רכישת דירה קיימת

לכאורה, נשמע שיש כל כך הרבה יתרונות ברכישה של דירה חדשה. אם כך, מה כבר יש לדירות קיימות להציע?

  • מחיר נמוך יותר – דירות שכבר היו בשימוש רב ניתן לרכוש במחיר יחסית נמוך, ולבחור האם לשדרג את הנכס או להשאיר אותו בעינו.
  • אפשרות להכיר את הסביבה – בדירה בבית שבו כבר מתגוררים דיירים אתם יכולים לקבל תמונה מלאה יותר לגבי הרכישה: מי השכנים, מה נמצא בקרבת הבית ומה מצב התשתיות. ניתן להיעזר בשירותי שמאי ואפילו לקבל מחיר נמוך יותר.

בסופו של דבר, כל אחד בוחר על פי האמצעים העומדים לרשותו, אך תמיד חשוב לדעת מהם ההבדלים בין סוגי השקעות הנדל"ן השונות העומדות בפניכם.