נדל"ן בגרמניה – כדאיות ההשקעה בגרמניה

אנשים רבים מופתעים כאשר הם מגדלים את כדאיות ההשקעה בנדל"ן בגרמניה. אט-אט, גרמניה הופכת למעצמה של ממש. הדבר מפתיע, בהתחשב במחירי הדירות הנמוכים במדינה זו. ישראלים רבים אינם יודעים שעלות רכישת דירה בגרמניה הינה פחותה מעלותה של רכישת דירה בארץ. הדבר מאפשר רכישה של נדלן להשקעה במחיר נוח בתפוצות. במאמר הבא נפרט כל מה שרציתם לדעת אודות נדלן בגרמניה.

כל מה שרציתם לדעת אודות נדל"ן בגרמניה

  • סינים רבים אינם טועים: משום יציבות הנדלן בגרמניה, והריבית השלילית במשק, אנשים רבים שאינם אזרחים של גרמניה בוחרים להשקיע בנדלן בגרמניה. מוטב להשקיע בנדלן בגרמניה בהקדם, בטרם אנשים רבים אחרים יגלו את כדאיות ההשקעה הזו.
  • מיקום ההשקעה: מומחים ממליצים להשקיע בנדל"ן דווקא במערב גרמניה, בה מתגוררת מרבית האוכלוסייה ובה חל גידול גבוה בצמיחתה, המאפשר שמירה ואף עליה בשווי הנכסים לאורך שנים רבות. זהו מרכזה החברתי והכלכלי של המדינה, ולא קיים חשש כי שווי הנכסים בו ירד במהלך העשורים הקרובים.
  • שוכרי הדירות: כמחצית מן המתגוררים בגרמניה נוהגים לשכור דירות ולא לרכוש אותן. הדבר מאפשר לכם כבעלי דירות להשכיר להם דירות אלו, במחירים התואמים לשוק ומאפשרים לכם הכנסה קבועה ובטוחה.
  • רישום בטאבו: בעת רכישת נדלן בגרמניה, חשוב מאוד לרשום את הדירה בטאבו. כך תוכלו להבטיח את בעלותכם על דירה זו. רשמו את הדירה על שם הרוכש של הדירה.
  • חשבון נאמנות מבוטח: פתחו חשבון נאמנות ובטחו אותו בפוליסת הביטוח הטובה ביותר. הקפידו לבטח את הדירה, על מנת לוודא כי לא תחוו שום נזקים כספיים לא צפויים.
  • מס רכישה: זכרו כי בעת רכישת דירה בגרמניה קיים מס על הרכישה. היוועצו בעורך דין בתהליך הרכישה, על מנת לחשב מראש את כל העלויות הצפויות.
  • שכרו את שירותיו של עורך דין: אנו ממליצים על שכירת שירותיו של עורך דין בטרם רכישה של כל דירה. במידת הצורך, תוכלו אף לטוס יחדיו לגרמניה, ולבחון את הדירה לליקוייה ויתרונותיה. עורך דין מקצועי ואמין ידע להנחות אתכם בנוגע למיסים הצפויים, עלויות הרישום השונות והנהלים שלהן, עלויות המטווח וחובותיו, זכויותיכם וחובותיכם החוקיים ועוד. אין אנו ממליצים לוותר על גורם זה בשרשרת.

בצעו רכישה מושכלת

בעת רכישת נדלן בגרמניה, הן לצרכי מגורים והן לצרכי השקעה, חשוב לבצע בחירות מושכלות ונכונות. היוועצו באיש מקצוע, דוגמת עורך דין המומחה לרכישת דירות, על מנת לוודא כי אתם מבצעים החלטות נכונות מבחינה כלכלית וחוקית. הקפידו לרכוש דירה הממוקמת במקום הומה אנשים, בו תמצאו את הדיירים המתאימים לכם. רשמו את הדירה בטאבו ובטחו אותה. שלמו את המיסים הדרושים ואת עלויות הטיווח, כמו גם שכרו של עורך הדין אשר הדריך אתכם במשא הזה. בהצלחה!